Wakacje a praca?

Dla wielu młodych, uczących się osób (włącznie ze mną), wakacje to jedyny, dłuższy czas kiedy można prawdziwie odpocząć, wyjechać w różne miejsca, pozwiedzać, poznać nowych ludzi. Jednak wiadomo – wszystko kosztuje. Kosztuje podróż, kosztuje zakwaterowanie, kosztuje jedzenie. Kosztują również przyjemność jeżeli zostajemy na miejscu.

Spora część młodzieży chciałaby to wszystko mieć nie robiąc nic. Jedni z lenistwa, inni ze strachu przed pracą, a jeszcze inni wolą pójść na łatwiznę i prosić rodziców o pieniądze. Kochani! Jesteśmy w takim wieku (mówię o młodzieży ze szkoły średniej) w którym praca nawet jako (póki co) rozrywka jest nam potrzebna! Niedługo wkroczymy w prawdziwą dorosłość i tę pracę, chcąc – nie chcąc, będziemy musieli sobie znaleźć aby się utrzymać. Dlatego moim zdaniem wakacyjna praca jest jak najbardziej na plus. Nie mogę zaprzeczyć, że ciężko pogodzić pracę z przyjemnościami jak chodzenie na plażę, ale uważam, że lepiej popracować miesiąc wakacji, mieć w portfelu swoje własne pieniądze (a nie mieć codziennie obawy czy rodzice na pewno je nam dadzą), zdobyć jakieś doświadczenie, a w drugim miesiącu hulaj dusza, rób co chcesz, wyjedź gdzieś i się baw. :) Sama zdecydowałam, że chcę iść do pracy aby mieć na swoje własne przyjemności i jestem z tego powodu mega usatysfakcjonowana. Kiedy się wydaje swoje własne, zarobione pieniądze jest się rozważniejszym. Bo wydawać czyjeś pieniądze jest łatwo, prawda? Jednak kiedy wiesz, że tyrałaś/tyrałeś godzinami aby te pieniądze zdobyć – zaczynasz je szanować.
Dlatego kochani nie bójcie się pójść w wakacje do pracy, nie bójcie się, że zmarnujecie sobie czas, bo to się jednak opłaca. Wiem, że w naszym wieku możliwość znalezienia dorywczej pracy jest ciężka, w szczególności, że większość z nas nie jest jeszcze pełnoletnia, to jednak warto jej poszukać. Czy to zbieranie owoców, czy roznoszenie ulotek, czy praca jako kelnerka, czy stanie z barem – to wszystko nas czegoś nauczy. Nauczy nas cierpliwości, szacunku do pieniądza i drugiego człowieka oraz nauczy nas dyscypliny.
Dlatego każdemu Was doradzam znalezienie sobie pracy, bo kiedy faktycznie przyjdzie moment na wypad ze znajomymi, będziecie szczęśliwi, że coś w te wakacje zrobiliście i zasłużyliście na odpoczynek, a nie bezczynnie siedzieliście na fotelu i przeglądaliście fejsika. ;)

A tak w ogóle to chciałam się z wami serdecznie przywitać, bo tutaj nie Nieznajoma a jej siostra, pod pseudonimem Niki. Witam was gorąco i mam nadzieję, że jak już raz znalazłam czas aby tu zajrzeć – znajdę go częściej. Buziaki.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Wakacje a praca?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s