Czy boisz się starości?

Jest ktoś kto się nie boi?

Na pewno są takie osoby, osobiście takich nie znam. Ale nie przecież nie przepytałam każdego znajomego o to. Inspiracją do tego tekstu była pewna bardzo bliska mi osoba, która całkiem niedawno poruszyła ten temat w rozmowie. To jest wielki paradoks. Bo każdy chciałby żyć długo, jak najdłużej, a nie da się tego osiągnąć bez bycia w końcu osobą starą. Tylko czy starość jest taka zła? Oczywiście biorąc pod uwagę to, że będziemy wtedy względnie zdrowi, to nie. Żyjemy jednak w takich czasach, że umierają dzieci, a co dopiero mówić o ludziach starych. Tak było od zawsze i raczej szybko to się nie zmieni.

Można też być spełnionym. Zawodowo czy życiowo po prostu. Można się zestarzeć z ukochaną osobą. Być otoczonym dziećmi i gromadką wnucząt. – taka wizja starości jest całkiem w porządku. Ale raczej nie zmienia to faktu, że się jej boimy. Bo możemy zrobić wiele, mnóstwo, żeby jako stary człowiek być szczęśliwym. Ale spójrzmy prawdzie w oczy. Szansa, że w ogóle dożyjemy starości nie jest duża, niestety. Tak samo szansa, że obudzimy się mając 80 lat i powiemy sobie, że jesteśmy szczęśliwi, też duża nie jest. Życie to… to dziwka! (hehe) Lajf is brutal end ful of zasadzkas. Nikt nie zna swojej przyszłości. Możemy tylko dążyć do tego by była taka jaką sobie wymarzymy, ale co będzie, to będzie.

Ja boje się starości. Nie wiem czy chciałabym jej dożyć. Nawet nie sądzę, żebym dożyła. Na pewno też nie byłabym zdrowa. Przeraża mnie fakt bycia bezsilną, nie potrafiącą o siebie zadbać osobą, nie radzącą sobie z podstawowymi czynnościami. Bycia uzależnioną od kogoś, daj boże rodziny, a jak nie to pielęgniarek czy choćby żyć w domu spokojnej starości. brrrr . Nie chcę. Dodam również ważną rzecz. To nie jest coś co zaprząta moje myśli jakoś specjalnie. Po prostu ten temat był dla mnie inspiracją, żeby wyrazić co o tym myślę ogółem. Starość albo przyjdzie albo nie. Nie czekajmy jednak na nią i nie myśli o tym teraz, póki jesteśmy piękni i młodzi i tyle jeszcze przed nami. Buzi :*

Co wy sądzicie o starości? Chcielibyście jej dożyć? Jak by to miała wyglądać według was?
Odpowiedzi udzielić możesz oczywiście w komentarzu tam na dole, na fanpage’u pod linkiem albo w mailu – psychoword@poczta.fm ;)

ZAPRASZAM ;)

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Czy boisz się starości?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s